چگونه آموزش فن بیان شما را قادر به برقراری یک ارتباط قدرتمند خواهد ساخت؟

آیا شما هنگام صحبت کردن مقابل دیگران مشکل دارید؟ آیا از جلسات و ارائه‌هایی که می‌دانید در آن جلسات از شما خواسته می شود که سخنرانی کنید، وحشت دارید؟ آیا ضربان قلب شما بالا می رود، صدایتان به خر خر می‌افتد و کف دست‌هایتان هنگام صحبت برای عموم از عرق خیس و نرم می شود؟

آیا شما هنگام صحبت کردن مقابل دیگران مشکل دارید؟اگر چنین حالت هایی دارید نگران نباشید.
شما تنها نیستید.


در واقع، تقریبا 75٪ از ما از اضطراب گفتاری یا ترس از صحبت کردن عمومی رنج می بریم که روی کیفیت زندگی و کار ما تاثیر می گذارد.


اگر می خواهید ترس خود را از صحبت کردن در مقابل دیگران به تسخیر خود در آورید و کنترل آن را بدست بگیرید، راه های بسیاری وجود دارد که می توانید برای بهبود مهارت های ارتباطی خود دنبال کنید. 

آموزش فن بیان و گویندگی فقط یکی از گزینه های زیادی است که شما برای دست یابی به این مهارت در اختیار دارید اما این کلاس ها، تقریبا یکی از موثرترین راه ها در این زمینه به شمار می آید.


با هم نمونه‌ای از آموزش فن بیان رویای صدا با تدریس استاد سعید پورمحمودی را ببینیم:


کلاس فن بیان چیست؟ و چگونه برگزار می‌شود؟
آموزش فن بیان نوعی آموزش ساختاری است که به افراد کمک می کند مهارت‌های گفتاری خود را بهبود ببخشند و به شخصی که توانایی برقراری ارتباط به صورت موثر و قدرتمند را دارد، تبدیل شود.

آموزش فن بیان به اشکال مختلف، از جمله کلاس های حضوری که هر هفته یک بار برگزار می شود، تا دوره های آموزش از راه دور که می توانید آنها را بصورت آنلاین یا آفلاین انجام دهید، هستند. حتی کتابهای صوتی نیز وجود دارد که می توانید با کلاسهای ضبط شده در مورد صحبت در جمع و عموم، گوش دهید که به صورت درسی تفکیک شده اند؛ بنابراین می توانید مهارتهای ارتباطی خود را به روش عملی تمرین کنید!

برای مشاوره رایگان و ثبت نام در کلاس فن بیان استاد سعید پورمحمودی با ما تماس بگیرید:
02126710643 ، 02122898478 ، 09192425303 کلاس فن بیان رویای صدا


کلاس های سخنرانی در سطح عمومی ممکن است در ابتدا مرعوب کننده و ترس آور به نظر برسند، اما این کلاس ها به آنچه که شما در ذهن خودتان برای این کلاس های تصور می کنید، نزدیک هستند. بسیاری از افرادی که در کلاس فن بیان شرکت می کنند، دقیقا به اندازه شما به هنگام صحبت در مقابل دیگران ترس و اضطراب دارند.

اما این مورد یکی از زیبایی های این کلاس ها است. همه افراد می توانند درس هایی را در سفری هیجان انگیز به سمت برقراری ارتباط بهتر و مؤثرتر یاد بگیرند و از یکدیگر پشتیبانی کنند و از این طریق همگی برنده خواهند بود.


آموزش فن بیان برای چه کسانی است؟
کلاس فن بیان برای هر کسی است که می خواهد مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشد. ترس هنگام صحبت کردن عمومی یک ترس رایج است و باور کنید یا نه، بسیاری از مردم، نوعی ترس از صحبت کردن یا اضطراب اجتماعی دارند. 

آموزش فن بیان به افراد کمک می کند تا ترس های خود را کنترل و تسخیر کنند، به گوینده های دارای اعتماد به نفس بالاتر تبدیل شوند و روش های ارتباط و رساندن پیام را در خود بهبود ببخشند.


چه کسانی ممکن است در کلاس فن بیان ثبت نام کند؟
معمولا در کلاس فن بیان از تمامی اقشار حضور دارند. دانشجویانی با اضطراب اجتماعی ممکن است تمایل به پیوستن به آموزش فن بیان داشته باشد. ممکن است شخص حاضر در کلاس یک مدیر اجرایی باشد که می خواهد در مکالمه با مشتری ارتباط بهتر و قوی تری با او برقرار کند.

حتماً بخوانید: فن بیان برای فروش (تاثیر شگفت انگیز مهارت فن بیان در فروش و موفقیت های شغلی)

نمی توان نقطه پایانی برای مواردی که به صورت اجباری و یا حتی از روی علاقه سبب حضور افراد در این کلاس ها می شود را تصور کرد. اما به هر حال در کنار یکدیگر، شما قادر خواهید بود که در راستای یک هدف مشترک یعنی همان برقراری ارتباط بهتر تلاش کنید.

مزایای کلاس فن بیان

مزایای کلاس فن بیان
آموزش فن بیان فواید ملموس و نامحسوس بسیاری برای افرادی دارند که وارد این نوع سیستم یادگیری می شوند. شما به راحتی می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید به صورت حضوری در کلاس های برگزار شده، شرکت نمایید یا اینکه فقط تمایل دارید چند فایل ضبط شده از کلاس ها را گوش دهید، با این وجود شرکت در کلاس فن بیان می تواند گامی موثر و فعال در مسیر موفقیت شما باشد.

در اینجا فقط چند مورد از مزایای کلاس های فن بیان ارائه شده است:

  • غلبه بر اضطراب اجتماعی
  • اعتماد به نفس
  • افزایش مهارت مکالمه
  • افزایش عزت نفس
  • ارتباطات اجتماعی جدید
  • ارتباط موثرتر

در حالی که کلاس فن بیان مطمئناً به شما در محل کار، مدرسه و خانه کمک می کند، کلاس فن بیان علاوه بر موارد ذکر شده قبلی، امکان ملاقات شما با افرادی که دارای علایق یکسان با شما هستند را فراهم می آورد:

کلاس فن بیان امکان ملاقات شما با افرادی که دارای علایق یکسان با شما هستند را فراهم می آورد.

کلاس فن بیان می تواند سبب تقویت اعتماد و عزت نفس شما شود که این موارد می توانند در ادامه مسیر شما برای موفقیت در زندگی همراهتان باشند.

برقراری ارتباط بهتر، به معنای تبدیل شدن به فردی دارای اعتماد به نفس بالاتر و قدرتمندتر است.


دو نکته در مورد سخنرانی های عمومی برای ایجاد اعتماد به نفس
اگر مایل هستید کلاس فن بیان را شرکت کنید، به دنبال برنامه هایی باشید که در محل شما قابل دسترسی هستند. معمولاً برنامه‌هایی اجتماعی وجود دارد که می توانید در آنها ثبت نام کنید. اگر خوش شانس باشید، ممکن است برخی از سمینارها یا برنامه‌های دوره ای به صورت رایگان ارائه شود.

همچنین می توانید دروس فن بیان را به صورت آنلاین تماشا کنید یا می توانید کتاب های صوتی مرتبط با این موضوع را دانلود کرده و در اوقات فراغت آنها را گوش کنید. مطمئن باشید که گزینه های خود را بررسی کرده اید و می دانید چه چیزی برای شما مفید است.

حتماً بخوانید: 13+1 تاثیر جادویی فن بیان در زندگی و ارتباطات

نمونه آثار هنرجویان رویای صدا


ممکن است تمایل داشته باشید که برای افزایش مهارت های خود در سخنوری از چندین روش استفاده کنید، که ما در قسمت زیر چندین مورد را به شما پیشنهاد می کنیم:

1. برای سخنرانی عمومی آماده شوید:

آیا تاکنون شنیده اید که بهترین حمله یک دفاع خوب است؟ این امر به ویژه در مورد سخنرانی های عمومی صادق است. هر چه بیشتر بتوانید برای رویداد سخنرانی عمومی خود آماده شوید، بهتر است. مهم نیست که شما برای چه منظور سخنرانی خواهید داشت؛ مراسم یا مناسبت ها، جلسات اداری، ارائه درسی و یک سخنرانی ساده یا هر مورد دیگری که باشد، آماده بودن در این زمینه به شما کمک کند که احساس اطمینان، هماهنگی و آمادگی برای انجام این عمل را داشته باشید.

کلاس گویندگی رویای صدا

2. آنچه را که می خواهید بگویید با خود تکرار و تمرین کنید:

موضوع خود را خوب بشناسید. شما باید برای هر سؤالی که ممکن است در این زمینه از شما پرسیده شود، آمادگی داشته باشید. نکات مهم را بر روی کاغذ یادداشت کنید تا در موقع گیر افتادن، بتوانید از یادداشت های خود استفاده کنید.

هر کار یا عملی که باعث می شود شما از آمادگی خود قبل از سخنرانی اطمینان حاصل کنید را انجام دهید. آمادگی عملی برای این رویداد سبب افزایش اعتماد به نفس ما خواهد شد.

3. پیام ها را به آهستگی منتقل کنید:

وقتی مضطرب هستیم کاملا مشخص است، نه تنها ضربان قلبمان تند می زند بلکه کف دست هایمان نیز کاملا عرق می کند. سخنرانان مضطرب به سرعت صحبت می کنند در نتیجه تلاش برای درک آنچه آنان در حین سخنرانی گفته اند به چالشی گیج کننده برای مخاطب تبدیل خواهد شد.

به خودتان لطف کنید و کمی آرام و آهسته تر باشید. قبل از شروع صحبت، نفس عمیق بکشید. افکار خود را بنویسید و از نظر درون به خود یادآوری کنید که: آرام و آهسته تر باشید.

البته به این اندازه آهسته و آرام صحبت نکنید که نتوانید در مدت زمان مشخص حرف خود را تمام کنید. تمرین عملی انتقال آهسته پیام ها سبب می شود که شما آرامش خود را حفظ کرده و بر روی اصل کار متمرکز باشید. به جای عجله کردن برای گفتن حرف هایتان، بهتر است با یک سرعت مناسب مسیر سخنرانی را پیش ببرید و زمان خود را مدیریت کنید.

همانگونه که شما تفاوت نحوه صحبت کردن خود در حین آرامش و در زمانی که استرس دارید را متوجه می شوید، مخاطبین و شنوندگان نیز این تفاوت ها را درک خواهند کرد.  


ما در این زمینه می توانیم به شما کمک کنیم
آموزشگاه گویندگی و فن بیان رویای صدا با تدریسِ استاد سعید پورمحمودی سال ها است در زمینه ی آموزش گویندگی و فن بیان، شاگردان زیادی را تربیت کرده است؛ چیزی حدود 2550 نفر در طی 13 سال آموزش مداوم.
درسته؛
شما هم می توانید یکی از هنرجویان ما باشید...
جهت کسب اطلاعات بیشتر و نام نویسی در کلاس های فن بیان و گویندگی رویای صدا، همین حالا با ما تماس بگیرید:
22898478 021  |  26710643 021  |  09192425303
اگر با موبایل هستید با لمس این دکمه مستقیم با ما تماس بگیرید: