پادکست


پادکست‌ها محتواهای صوتی‌ بدون زمان و مکان هستند که می توانند موضوعات متنوعی مانند آموزش، هنر، سرگرمی، خبری، تحلیلی و ... داشته باشند.

این روزها بازار پادکست‌ها خیلی داغ شده و افراد با ساخت پادکست قصد دارند که انتقال محتوا را به ساده‌ترین شیوه ممکن به مخاطب خودشان برسانند. از طرفی در محتوای صوتی دست آدم می‌تواند بسیار بازتر است. از آنجا که در متن نمی‌توان موسیقی کار کرد یا صداهای مختلف را قرار داد در اینجا پادکست نقش خوبی در انتقال محتوا ایفا می‌کند. از طرفی متون توانایی رساندن لحن و شیوه گفتار را ندارند برای همین پادکست‌ها برای برخی از محتواهای خاص از نوشته بسیار بهتر ظاهر می‌شوند.

همانطور که می دانید یکی از تخصص های ما در رویای صدا، آموزش و ساخت پادکست است.

بر همین اساس یک ایدۀ ناب و فوق العاده ای را همیشه دنبال کرده ایم؛ آن هم چیزی نیست جز ساخت پادکست های مناسبتی و شخصی برای عموم مردم و سازمان ها.

قبول سفارش پادکست مناسبتی

سوال:
اما پادکست مناسبتی چیست؟

پادکست مناسبتی یک هدیۀ صوتی است که شما می توانید در یک مناسبت خاص به فردی که برایتان مهم است هدیه بدهید و شامل موسیقی های متنوع، دکلمه اشعار یا دِلنوشته های خودتان توسط گوینده، صدای خودتان و به طور کلی هر صوتی که فکرش را بکنید می شود!

نکتۀ مهم این است که اولاً باید استراتژی محتوایی درست و ثانیاً اجرای حرفه ای داشته باشد. منظورمان از اجرا، صدا و اجرای مناسب گوینده، انتخاب موسیقی مناسب، تدوین درست و حرفه ای و موارد این چنینی است.

پادکست های مناسبتی را می توانید در مناسبت هایی مثل:

  • تولد
  • سالگرد ازدواج
  • سالگرد آشنایی
  • قبولی در دانشگاه یا موفقیت های دیگر
  • عرض تسلیت
  • و...

برای ملموس تر شدن این ایده چند مثال می زنیم:

پادکست تولد

فقط تصور کنید که شما کیلومترها از کسی که دوستش دارید دور هستید و نمی دانید برای تولدش چه چیزی به او هدیه بدهید! در این زمان شما یک فایل صوتی 5 تا 6 دقیقه ای که حاوی صدای خودتان و متن ها و موسیقی های متنوع (که به صورت حرفه ای تولید و تدوین شده، شبیه یک برنامۀ رادیویی) هست را برایش می فرستید. این هدیه می تواند در آن لحظه بی نظیر و از همه مهم تر همیشگی و جاودان باشد!

یا تصور کنید نامزد/همسرتان را می خواهید سورپرایز کنید. او را به کافه ای می برید و با هم در شب سالگرد ازدواجتان مشغول قهوه خوردن می شوید. یک دفعه چراغهای کافه خاموش می شود و گوینده ای خوش صدا و ناآشنا تولدش را تبریک می گوید و پادکست شاد و اختصاصی شروع می شود و چراغ ها روشن می شود.

پادکست عرض تسلیت

یا می توانید در این دوران کرونا و غیرکرونا، برای یک دوست یا آشنایی که عزیزی را از دست داده و شما نمی توانید حضوری کنارش باشید، یک پادکست چند دقیقه ای عرض تسلیت بفرستید.

همان طور که می بینید از یک پادکست مناسبتی در موقعیت های بسیار بکر و نابی می توان استفاده کرد و سود برد.

در ادامه با هم نمونه هایی از پادکست های مناسبتی که برای افراد مختلف تولید کرده ایم را دانلود کرده و گوش می دهیم:اما عجله نکنید؛ شما از پادکست ها در یک موقعیت عالی دیگر هم می توانید استفاده کنید:

پادکست های تبلیغاتی و سازمانی


پادکست تبلیغاتی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در عصر کنونی، تعاملات انسانها هر چه بیشتر و سریع تر به اینترنت و دنیای مجازی منتقل می شود. بنابراین پیدا کردن و تاثیرگذاری بر مخاطبین در فضای مجازی، یکی از پایه های موفقیت در هر شغل و بیزینسی شده است.

بر همین اساس تصور کنید که شما یک پادکست خیلی حرفه ای در مورد خودتان، شغلتان و محصولات یا خدماتی که تولید می کنید، داشته باشید و در مواقع لزوم آن را در اختیار کاربران و مشتریانتان بگذارید.

بدون شک و با توجه به تجارب زیاد ما در این زمینه می تواند بسیار موثر و جذاب باشد.

یا به مناسبت های مختلف، مثل سال نو، شب یلدا، سالگرد تاسیس و ... پادکست هدیه ای تبلیغاتی تهیه کنید و برای مشتریانتان ارسال کنید. جالب این جا است که هزینۀ تولید یک پادکست به مراتب ارزانتر از هزینۀ هدایای تبلیغاتی (که این روزها سر به فلک می کشد) در می آید، ولی تاثیری بسیار عمیق تر و ماندگار خواهد داشت.

البته نکتۀ کلیدی در تولید پادکست تبلیغاتی این است که محتوای پادکست تبلیغاتی نباید تبلیغات مستقیم باشد، بلکه باید یک برنامۀ جذاب و مفید باشد که به صورت غیرمستقیم و نامحسوس شنونده را به سمت شما و محصولاتتان رهنمون کند.

شما با یک پادکست تبلیغاتی حرفه ای و موثر، در هر زمان و مکانی، می توانید حرفتان را در ذهن و دل مخاطبین و مشتریانتان، بنشانید.

و یکی از تخصص های ما در رویای صدا ساختن پادکست های تبلیغاتی است.

با هم نمونۀ یک پادکست تبلیغاتی را دانلود می کنیم و می شنویم:


پادکست سازمانی چیست؟ و به چه دردی می خورد؟

پادکست سازمانی چیست و به چه دردی می خورد؟

ممکن است شما مدیر یا کارمند یک سازمان دولتی یا خصوصی بزرگ باشید و برای رسیدن به اهداف سازمانی و تبلیغاتی تان به دنبال یک رسانه موثر باشید.

پیشنهاد ما تولید و تهیۀ پادکست های سازمانی است.
شما از یک پادکست سازمانی که حاوی محتواهای مورد تاییدتان است، می توانید برای معرفی سازمانتان، هدیه تبلیغاتی برای مخاطبین و مشتریانتان (در مناسبت های مختلفی مانند سال جدید و ...) ، معرفی خدمات و محصولاتتان، دعوت به همکاری و ...  استفاده کنید.


برای مشاوره و دریافت آموزش در زمینه تولید پادکست با ما تماس بگیرید:  

22898478 021  |  26710643 021  |  09192425303

اگر با موبایل هستید با لمس این دکمه مستقیم با ما تماس بگیرید:

تماس با رویای صدا