چگونه پیام های صوتی  با کیفیت را به طور آنلاین  بفرستیم؟

ضبط و ارسال پیام های صوتی، بسیار رایج هستند و گوشی های هوشمند ضبط صدا را به یک فرآیند ساده تبدیل کرده اند.

در برخی مواقع، واقعا نیاز است ما صدای مان را ضبط کنیم و برای فردی که میخواهیم بفرستیم تا هم قدرت صدای مان را نشان دهیم و هم پیغامی که میخواهیم را به طور مستقیم به فرد مورد نظرمان بفرستیم. البته اغلب پیغام های صوتی می تواند شامل آهنگ های مضمون دار و یا موارد دیگر نیز شوند.

اغلب افراد از واتسآپ برای ارسال پیام صوتی استفاده میکنند وحالا نیز اکثر شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام این امر را  امکان پذیرند.

اگر شما در حال ضبط صدا برای آواز خواندن و یا تبادل پیام های آموزشی باشید به بهترین ابزار برای انجام این کار نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم 5 برنامه ضبط صدای آنلاین را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در روند ارسال پیام های صوتی راه های ساده ای را پیش بگیرید.

1. نرم افزار Rev

اگر به دنبال یک ضبط کننده صدای آنلاین ساده و موثر هستید، Rev بهترین گزینه است. برای ضبط صدای خود و دانلود MP3فرمت آن به طور رایگان می توانید از آن استفاده کنید. این نرم افزار رمزگذاری شده است و تمام ضبط های شما فقط برای شما قابل دسترسی است. هیچ چیزی روی سرورها آپلود نمی شود. بنابراین، لازم نیست نگران امنیت و حریم خصوصی خودتان باشید.

این یک ضبط کننده صدای آنلاین بسیار آسان برای استفاده است که برای شروع ضبط فقط باید دکمه "Record" را فشار دهید. فقط باید مطمئن شوید که سیستم صدای شما را در حین صحبت با میکروفون خود ضبط می کند. وقتی می‌خواهید ضبط را متوقف کنید، روی «مکث» کلیک کنید. با کلیک بر روی «پیش‌نمایش» می‌توانید به کل صدای ضبط شده خود گوش دهید.

Rev همچنین به شما امکان می دهد برای ضبط صوتی خود رونویسی دریافت کنید. این یک ویژگی پولی است که اختیاری است. در صورت تمایل می توانید آن را به سبد خرید اضافه کنید و رونوشت خود را خریداری کنید.

2. نرم افزار Telbee Voice Recorder

Telbee Voice Recorder یک ابزار آنلاین رایگان برای ضبط صدای با کیفیت بالا به طور مستقیم از میکروفون یا تلفن هوشمند و رایانه شما می باشد. پس از اتمام کار ضبط، گزینه ای برای دانلود صدا به صورت MP3 یا اشتراک گذاری آن   در شبکه های اجتماعی برایتان فعال می گردد.

3.نرم افزار Google recorder

این  نرم افزار هوشمندترین ضبط کننده موجود آنلاین است. با این ضبط کننده گوگل، می توانید فوراً صدای خود را به متن تبدیل کنید تا بتوانید ضبط های خود را ویرایش، بررسی و حتی به اشتراک بگذارید. استفاده از آن بسیار آسان و سریع است و حتی می توانید به صورت آفلاین با آن کار کنید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی این ضبط  کننده صدای هوشمند این است که هنگام ویرایش متن رونوشت شده، صدای شما به طور خودکار تغییر می کند. می‌توانید بخش‌هایی را که نیاز دارید ذخیره کنید و آن‌هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. لحظه ای که بخشی از متن را حذف می کنید، به طور خودکار از صدای شما نیز حذف می شود.

گزینه های اشتراک گذاری مختلفی نیز در این ضبط کننده ارائه شده است. می‌توانید کل ضبط‌ها را در وب سایت تان به اشتراک بگذارید یا کلیپ‌های ویدیویی کوتاه آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. ضبط کننده گوگل رونوشت را با کلمات کلیدی خاصی برچسب گذاری می کند تا به راحتی به مکانی که در جستجوی آن هستید بروید. 

Google recorder هوشمند ترین ضبط کننده آنلاین و آفلاین صدا می باشد، اما اشکال اصلی این است که این برنامه فقط در دستگاه های Google Pixel در دسترس است.

4. نرم افزار Voice Coach

Voicecoach یکی دیگر از ضبط کننده های صدای عالی است که به شما امکان می دهد صدای خود را در عرض چند ثانیه ضبط کنید. این نرم افزار مبتنی بر مرورگر است و  استفاده از آن بسیار ساده و کاملا رایگان است. این ضبط کننده آنلاین با تمام مرورگرها سازگار است و شما می توانید در عرض چند ثانیه به ضبط صدا بپردازید.

صدای ضبط شده شما در مرورگر باقی می ماند و در سرورها آپلود نمی شود مگر اینکه تصمیم بگیرید صدای ضبط شده تان  را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید. پس از اتمام فرآیند ضبط، می توانید به راحتی ضبط ها را با فرمت WAV یا MP3 دانلود کنید. حتی می توانید آن را مستقیماً با دوستان تان نیز به اشتراک بگذارید.

5. نرم افزار Virtual speach

VirtualSpeech یک ضبط کننده صدای آنلاین است که می توانید صدای ضبط شده را دانلود کنید یا از طریق مرورگر به آن گوش دهید. یک دکمه با عنوان "شروع ضبط" در آن وجود  به محض کلیک بر روی آن، ضبط شما شروع می شود. هیچ الزامی برای ورود یا ثبت نام برای این ضبط کننده صدای آنلاین برایتان وجود ندارد.


اگر اولین بار از آن استفاده میکنید برایتان رایگان خواهد بود و پس از آن باید یک بار حسابتان را 5 دلار شارژ کنید. برای استفاده از این ضبط کننده آنلاین نیازی به دانلود هیچ ابزار یا نرم افزار دیگری نخواهید داشت. هر چیزی که ضبط می کنید فقط برای شما قابل دسترسی است و هیچ چیز به صورت آنلاین ذخیره نمی شود. می توانید ضبط ها را با فرمت OGG دانلود کنید یا در مرورگر تان به آن گوش دهید.